Skip Header
U.S. flag

An official website of the United States government

Contact Us

Organization Directory - Headquarters

Last Updated: October 22, 2020

Organization Directory - Regional Offices

Key to Headquarters Buildings and Addresses

Building Address
CH 1310 Courthouse Road, Arlington, VA 22201
F 1776 F Street, NW, Washington, DC 20006
MB 550 17th Street, NW, Washington, DC 20429
N 1750 New York Ave., NW, Washington, DC 20006
VS Virginia Square, L. William Seidman Center - 3501 Fairfax Drive, Arlington, VA 22226
3701 3701 Fairfax Drive, Arlington, VA 22203

FDIC Call Center

Need Help?
The FDIC Call Center will direct your call.
Toll-free numbers
877-ASKFDIC (877-275-3342)
TDD: 800-925-4618
Hours of operation
8:00 am - 8:00 pm ET
Monday - Friday
9:00 am - 5:00 pm ET
Saturday-Sunday (temporary hours)
Division / Office
Name
Room

Chairman Jelena McWilliams MB-6028
Executive Assistant to the Chairman Lorraine Dennison MB-6026B
Deputy to the Chairman and Chief Operating Officer Arleas Upton Kea MB-6046
Deputy to the Chairman for External Affairs Chad Davis MB-6036
Deputy to the Chairman for Financial Stability Arthur J. Murton MB-6034
Deputy to the Chairman for Consumer Protection and Innovation Leonard Chanin MB-6044
Deputy to the Chairman for Policy Travis Hill MB-6032
Deputy to the Chairman and Chief of Staff Brandon Milhorn MB-6024
Administrative Assistant Carolyn McMickle MB-6026
Internal Ombudsman Robert D. Harris MB-7112
Chief Information Officer and Chief Privacy Officer Sylvia Burns VS-A-7052
Ombudsman Assistant Benita Swann MB-7110
Vice Chairman Vacant
Administrative Assistant to the Vice Chairman Vacant
Director (Appointive) Martin J. Gruenberg MB-6000
Administrative Assistant to the Director Linda Carey MB-6002
Deputy to the Director (Acting) Kymberly Copa MB-6006
Director (OCC), (Acting) Brian Brooks
Deputy to the Director William A. Rowe, III MB-6114
Director (CFPB) Kathleen Laura Kraninger

Deputy to the Chairman and Chief Operating Officer Arleas Upton Kea VS-E-4094
Special Advisor Daniel Bendler VS-E-4054
Special Assistant M. Rowie Pangilinan VS-E-4056
Administrative Assistant Penny Bouknight VS-E-4055D

Deputy to the Chairman and Chief Financial Officer Bret D. Edwards MB-6130
Administrative Officer Paula Gueory MB-6129
Senior Advisor Elaine Stankiewicz MB-6128
Special Advisor Chris E. Aiello MB-6052
Special Assistant Thomas Bonnette MB-6126

Chief Information Officer and Chief Privacy Officer Sylvia Burns VS-A-7052
Deputy Chief Information Officer Bob DeLuca 3701-7074
Executive Assistant Curtia Palmer MB-6123
Senior Advisor Russell G. Pittman VS-A-7094
Chief Information Security Officer
Chief Information Security Officer Zachary N. Brown VS-A-7052
Deputy Chief Information Officer Enterprise Strategy Kevin Graber VS-A-7036
Program Assistant Tina Spriggs VS-A-7051B
Special Assistant Cyndi Whitaker-Russell VS-A-7048
Privacy Program Manager Shannon Dahn VS-A-7051B
Security Operations Center Section, Assistant Director Roderick Toms VS-A-4028
Security Architecture Section, Chief (Acting) Ramesh Balasubramanian VS-B-5100
Governance, Risk and Compliance Section (Assistant Director) Rami Dillon VS-A-5020
Security Engineering Section, Assistant Director Vacant Vacant
Deputy CIO
Deputy Chief Information Officer Bob DeLuca VS-3701-7074
Management Services, Chief Randy Thornton VS-A-7056
Financial Management Program Section, Chief Stefanie Lilly VS-A-6048

Strategy, Resources and Regional Coordination
Deputy Director Steve Beard
Acquisition Services Branch
Deputy Director Thomas D. Harris VS-E-4020
Special Assistant to the Deputy Director Jill A. Ballina VS-E-4030
FDITech and IT Professional Services Section, Assistant Director Trisha Bursey VS-E-4100
Corporate Operations and Supervision Section, Assistant Director Jennifer Schoen VS-E-4004
Dallas Administration, Research, Resolutions and Receiverships Section, Assistant Director Ronnie Vinson RO-DAL-36108
IT Infrastructure and Security Section, Assistant Director Marcelle Brown VS-E-4118
Policy and Systems Section, Assistant Director Julie Rothermel VS-E-4018
Corporate Services Branch
Deputy Director Brian Yellin VS-E-3068
Support Services Section, Assistant Director Kevin Acotto VS-E-3044
Graphic Design and Printing Unit, Chief Lea Holcer VS-B-6022
Copy Center Group, Chief Vacant
Records and Information Management Unit, Supervisory Management Analyst Deborah Allen VS-E-3042
Mail and Supply Unit, Chief Eric R. Aiken VS-P1-1096
Library and Public Information Section, Chief Richard Huffine MB-4068
Public Information Unit, Chief Vacant
Space Management and Special Services Section, Assistant Director Joseph Masisak VS-E-3080
Space Planning Unit, Chief Gwenn E. Marley VS-E-3082
Special Services Unit, Chief Mona Thomas VS-A-3021
Facilities Operations Section, Assistant Director Vacant
VASQ Operations Unit, Chief Fran Pinto VS-A-1002
DC Operations Timothy Eller MB-7116
Security and Emergency Preparedness Section, Assistant Director S. Todd Hamme VS-E-3102
Security Operations Unit, Chief DJ Miller VS-E-3112
Transportation Unit, Team Lead Gerradi Henderson VS-E-1007
Human Resources Branch
Deputy Director and Chief Human Capital Officer William "Bill" J. White, Jr. VS-D-3042
Associate Director Yvette Evans VS-D-3028
Senior Advisor (Human Resources) Edward Chmielowski VS-D-3036
Benefits Center, Assistant Director Valerie Waller VS-A-1046
Benefits Program Administration, Supervisory Benefits Specialist Carol Martin VS-B-6058
Benefits Operations, Supervisory Benefits Specialist Ashley Elder VS-A-1050
HR Service Center, Assistant Director Cathy Grossman VS-D-3102
Headquarters HR Operations, Human Resources Officer Burlynda L. Knight VS-D-3142
Staffing Operations, Supervisory Human Resources Specialist Arlene Palmer VS-D-3002
Staffing Policy, Corporate Recruitment and CEP Operations, Supervisory HR Specialist Alyssa Asonye VS-E-3026
Corporate Recruitment, Supervisory HR Specialist Pamela McNeil VS-E-3030
Assistant Director, Labor and Employee Relations (Acting) Eric Gold VS-D-2014
Assistant Director HR, Performance and Compensation Nancy Green 3701-02046
HR Information Management and Payroll, Supervisory HR Specialist (Info. Systems) Alvin "Chip" Black VS-D-3028
HR Information Management and Payroll, Supervisory HR Specialist (Info. Systems) Tia Murphy VS-D-3068
Management Services Branch
Deputy Director, Strategy Resource Management and Regional Coordinator Steve Beard VS-E-4040
Information Support Section, Chief Jingxiao Feng VS-E-4042

Director Ricardo (Rick) Delfin F-3080
Senior Deputy Director Vacant
Senior Advisor to the Director, Policy Jason Cave F-3070
Senior Advisor to the Director, Governance and International Policy Joanne Fungaroli F-3000
Operations Branch
Associate Director Krista Hughes F-3086
Risk Assessment Branch
Deputy Director James (Jim) McGraw NYA-5016
Associate Director, Institution Risk Robert Connors MB-5088
Associate Director, Institution Risk Dilip Patro NYA-5050
Associate Director, Horizontal Risk Brenda Bruno CFO-340
Corporate Expert Lori Quigley NYA-5020
Corporate Expert, Complex Financial Institutions Phoomwong (Bob) Charurat NYA-5024
Corporate Expert, Complex Financial Institutions Alfred Seivold SF-2004
Resolution Readiness Branch
Deputy Director Ryan Tetrick F-5082
Associate Director, Strategic Planning Elizabeth (Betsy) Fallon F-5004
Associate Director, Operational Readiness David (Dave) Kiddney 3701-09060
Associate Director, Receivership Management Teresa Franks 3701-09022
Corporate Expert Marc Steckel 3701-09036
Policy and Data Analytics Branch
Deputy Director (Acting) Andrew (Andy) Felton NYA-5080
Associate Director (Acting), Policy Alexandra Barrage F-3066
Associate Director, Data Analytics Vacant
Corporate Expert Susan Baker F-3010

Director Mark Pearce F-8000
Administrative Management and Operations
Deputy Director (Acting) Wayne Evans F-8032
Special Assistant Darrell Jackson F-8022
Chief, Information Security and Technology Systems Cristal Perpignan F-5054
Chief, Administrative Management Services Vacant
Chief, Internal Control and Review Lorraine Rushing F-7048
Program Manager, SOURCE Murali Ramassamy 3701-2046
National Knowledge Management Coordinator Team Lead Shamara Humbles F-8022
Compliance and CRA Examinations and Enforcement
Senior Deputy Director Todd L. Hendrickson F-8014
Special Assistant (Acting) Troy Bressette F-8010
Atlanta Office, Regional Director Vacant Atlanta
Atlanta Office, Deputy Regional Director Phyllis Patton Atlanta
Dallas/Memphis Office, Regional Director Kristie Elmquist Dallas
Dallas/Memphis Office, Deputy Regional Director Julie Banfield Dallas
Chicago Office, Regional Director John Conneely Chicago
Chicago Office, Deputy Regional Director Teresa Sabanty Chicago
Kansas City Office, Regional Director Jim LaPierre Kansas City
Kansas City Office, Deputy Regional Director Marianne Hartman Kansas City
New York Office/Boston Area Office, Regional Director Frank R. Hughes New York
New York Office/Boston Area Office, Deputy Regional Director Scott Strockoz New York
San Francisco Office, Regional Director Kathy Moe San Francisco
Deputy Regional Director Janet Kincaid San Francisco
Compliance and CRA Examinations Branch, Associate Director Tara Oxley F-8076
Fair Lending and CRA Examinations, Chief (Acting) Pamela Freeman F-8066
Consumer Compliance and UDAP Examinations, Chief Faye Murphy F-8080
Consumer Protection and Community Affairs
Deputy Director Elizabeth Ortiz F-6012
Special Assistant Vacant F-6010
Community Affairs Branch, Associate Director Emerson Hall F-6006
Outreach and Program Development Section, Chief Luke Reynolds F-6000
Community Affairs Section, Chief Lekeshia Frasure F-6024
Consumer Protection Branch, Associate Director Vacant
Consumer Affairs Section, Chief Peggi Gill F-6054
Deposit Insurance Section, Chief Martin Becker F-6070
Consumer Response Center Section, Chief Stefano LeGrande Kansas City
Policy and Research
Deputy Director Jonathan Miller F-7067
Special Assistant David Sharp F-7081
Supervisory Policy Branch, Associate Director Luke Brown F-7058
Supervisory Policy Section 1, Chief Glenn Gimble F-7082
Supervisory Policy Section 2, Chief Paul Robin F-7070
Consumer Research and Examination Analytics Branch, Associate Director Keith Ernst F-7028
Consumer Research and Examination Analytics Section 1, Chief Vacant F-7032
Consumer Research and Examination Analytics Section 2, Chief Irene Fang F-7014

Deputy to the Chairman and Chief Financial Officer Bret D. Edwards VS-D-4124
Special Advisor to the CFO Christopher E. Aiello VS-D-4088
Administrative Staff, Manager Richard Sousane VS-D-4090
Financial Operations
Deputy Director Thompson Sawyer VS-D-4128
Special Assistant A. Renee Clyburn VS-D-4132
Disbursement Operations Section, Manager Andre Robinson VS-D-4020
Receipts, Receivables, and Vendor Maintenance Section, Manager DaMita R. Hameen VS-D-4036
Travel Services Section, Manager Stephen O'Neill VS-D-4028
Assessments
Deputy Director Donna Saulnier VS-E-5080
Special Assistant Thomas D. Hesselbrock VS-E-5076
Senior Assessment Specialist Dennis M. Probst VS-E-5088
Assessment Operations Section, Manager Jithu Kamuni VS-E-5082
Assessment Compliance Section, Manager Bruce Halper VS-E-5098
Treasury Operations Section, Manager Thomas Greene VS-E-5040
Funding and Investments Section, Team Leader Vacant VS-E-5064
Controller
Deputy Director Karen Hughes VS-D-5118
Special Assistant Barbara Glasby VS-D-5126
Corporate Accounting and Reporting Branch Samuel Forkkio VS-D-5082
Resolution Valuation and Analysis Section, Manager Robert Ferrer VS-D-5002
Accounting Operations Section, Manager Cynthia Vandament VS-D5016
Financial Reporting and Analysis Section, Manager Paul Covas VS-D-5038
NFE Servicing and Control Section, Manager Laurel Parham VS-D-5036
Accounting and Tax Policy Section, Manager Vanessa Hester VS-D-5080
Corporate Planning and Performance Management
Deputy Director Thomas E. Peddicord III VS-E-5018
Program Assistant Paula A. Schulz VS-E-5013A
Assistant Director Robert C. Nolan VS-E-5016
Program Analysis and Reporting Section, Manager Victoria Voytko VS-E-5004
Information Management and Reporting Section Alison Fried VS-E-5114
Risk Management and Internal Controls
Deputy Director/Chief Risk Officer E. Marshall Gentry VS-D-6142
Corporate Management Control, Manager Elroy S. Holden VS-D-6138
Process Improvement, Manager Susan E. Koepp VS-D-6020
Enterprise Risk Management, Team Lead Jill A. Lennox VS-D-6006

Director Sylvia Burns VS-A-7074
Application Platforms and Delivery Branch
Deputy Director Jyotsna Jame 3701-05040
Program Assistant Jada Lewis 3701-05033a
Business Intelligence Services Center, Acting Assistant Director Linda Abood 3701-04022
Platform Services Section, Assistant Director Elizabeth Ousley 3701-05068
Delivery Automation and User Experience Section, Chief Jimmy Mehra 3701-04068
Receivership and Resolution Services Section, Chief Dennis Noonan 3701-05056
Corporate Business Applications Section, Chief John Johnson 3701-04038
Supervision and Insurance Services Section Vacant
Enterprise Strategy Branch
Deputy Director Jennah Mathieson VS-A-7066
Secretary Deborah Vasatka VS-A-7010A
Architecture and Design Section, Assitant Director Christopher McCoy VS-A-6124
IT Risk, Governance and Policy, Chief Montrice Yakimov VS-A-6066
Strategies, Measures and Communications Section, Chief Christine Craig VS-A-6112
CIO Project Management Office, Chief Vacant
Infrastructure Operations Services Branch
Deputy Director Isaac Hernandez VS-A-7090
Program Assistant Kiera Johnson VS-A-7006a
Infrastructure Operations Management Section, Assistant Director (Acting) Michael Giliotti VS-A-4088
Core Infrastructure Services Section, Assistant Director Sanjeev Purohit VS-A-4088
End User Computing Section, Assistant Director Karen Keats
Customer Support Services Section, Assistant Director Cheri Sims Dallas

Director Diane Ellis MB-4026
Principal Advisor Fred Carns MB-4004
Chief Economist Rich Brown MB-4130
Secretary Lisa Peterson MB-4027A
Data and Resource Management
Deputy Director Andrea Woolford Eley MB-4024
Planning and Resource Management Branch, Associate Director (Acting) Archana Snyder MB-4040
Administrative Program Management Section, Chief Vacant MB-4016
Strategic Planning and Internal Controls Section, Chief Arlinda Sothoron MB-4032
Publications and IT Operations Section, Chief Neeta Allagh MB-4020
Data Applications Section, Chief Jennifer Martinez 3701-6038
Statistics Branch, Associate Director Alan Deaton 3701-6072
Program Assistant Vacant 3701-6071C
Data Strategy Section, Chief Chad Boggan 3701-6068
Data Collection and Analysis Section, Chief (Call Reports) Ed Christovich 3701-6086
Large Data Management Section, Chief Jennifer Cortina 3701-6094
Research and Regulatory Analysis
Research and Regulatory Analysis, Deputy Director Phillip Shively MB-2000
Center for Financial Research Branch, Associate Director Rosalind Bennett MB-2136
Banking and Consumer Research, Chief Karyen Chu MB-2124
Special Studies Section, Chief Smith Williams MB-2030
Quantitative Risk Analysis Section, Chief Stefan Jacewitz MB-2116
Financial Modeling and Research Section, Chief Jonathan Pogach MB-2084
Regulatory Analysis Section, Chief Ryan Singer MB-2034
Deposit Insurance and Risk Analysis
Deposit Insurance and Risk Analysis, Deputy Director Pat Mitchell MB-4036
International Affairs Branch, Associate Director Anthony Sinopole MB-2102
International Coordination and Analysis Section, Chief Andrea Riche MB-2104
International Deposit Insurance Policy and Support Section, Chief Rose Kushmeider MB-2086
Protocol Officer Susan Randall MB-2087
Financial Risk Management Branch, Associate Director Michael Spencer MB-4130
Large Bank Pricing Section, Chief Scott Ciardi MB-4002
Fund Analysis and Pricing Section, Chief Robert Grohal MB-4112
Banking and Regulatory Policy Section, Chief Ashley Mihalik MB-4022
National and Regional Risk Analysis, Associate Director Shayna Olesiuk MB-2036
Region I, Assistant Director Kathy Kalser *
Region II, Assistant Director John Anderlik **
Financial Analysis Section, Chief Margaret Hanrahan MB-2046
Economic Analysis Section, Chief Krishna Patel MB-2038
* Physically located in the New York Regional Office, 350 Fifth Avenue, New York, NY 10118-0110
** Physically located in the Kansas City Regional Office, 1100 Walnut Street, Suite 2100, Kansas City, MO 64106

Director Maureen Sweeney 3701-10072
Special Assistant Kevin Taylor 3701-10073
Internal Review, Assistant Director David Tedesco 3701-10060
Planning and Resource Management, Assistant Director Mary Laverty 3701-10078
Government Public Relations, Manager Joshua Smith 3701-10065
Resource Management and Budget, Manager Sharon Robbins 3701-10086
Innovation Lab Manager Victor Villarreal Dallas
Business Program Management, Assistant Director Kaj Vetter 3701-10022
Business Program Management, Manager Leslie Bowie 3701-10038
Information Technology (Security), Manager Edward Collins 3701-10006
Business Information Systems, Manager Michael Padgett Dallas
Business Information Systems, Manager Catherine Linhart Dallas
Resolution Strategy Branch
Deputy Director Pamela Farwig 3701-9078
Resolution Strategy, Associate Director Sharon Yore 3701-9086
Franchise Analysis, Manager Wendy Hoskins 3701-9072
Franchise Marketing Unit A, Manager Nathan Sis Dallas
Franchise Marketing Unit B, Manager Carmen Brown Dallas
Monitoring and Risk Analysis, Assistant Director Maggie Thompson Dallas
Regional Manager, Atlanta Philip Holt Atlanta
Regional Manager, Chicago Thomas Gallagher Chicago
Regional Manager, New York Derek Johnson New York
Regional Manager, Dallas Stephen Crawford Dallas
Regional Manager, Kansas City Julie Cross Kansas City
Regional Manager, San Francisco Michelle Ogren San Francisco
Settlements, Manager Marilil Reeves Dallas
Asset Marketing and Management Branch
Deputy Director (Acting) Scott Greenup 3701-7074
Asset Management, Associate Director Scott Greenup 3701-7074
Asset Marketing, Assistant Director Richard Salmon Dallas
Asset Marketing Unit A, Manager Linda Saville Dallas
ORE/OA/Oil and Gas Management and Marketing, Manager Graham Howitt Dallas
Asset Management A, Assistant Director Ed Mertic Dallas
Asset Management Policy and Oversight, Manager David Ohlrich Dallas
Asset Management Credit Operations, Manager Alex Greenberg Dallas
Asset Management B, Assistant Director David Davis 3701-7084
Asset Management Policy, Manager Mark Patterson 3701-7086
Risk Sharing Asset Management, Manager Kathleen Armentrout Dallas
Strategic Programs, Assistant Director Robert Stoner 3701-8064
Securitizations and Analysis, Manager (Acting) Kamau Njuguna 3701-8020
Capital Markets and Resolutions, Manager Kevin Miller 3701-8094
Business Operations Support Branch
Deputy Director James Anderson 3701-8038
Tax, Manager Rick Cywinski 3701-8022
Financial and Management Reporting, Manager Cindie Miller and Brandon McGuire Dallas
Financial Accounting Resolution Management, Manager Wayne Green Dallas
Business Operations Support, Assistant Director Joe Bush Dallas
General Ledger, Manager Sharon Kelley Dallas
Financial Processing, Manager Tim Hobbs Dallas
Receiverships Operations Branch
Deputy Director (Acting) Janice Hearn Dallas
Investigations, Assistant Director Connie Dryden Dallas
Unit A Professional Liability, Manager Dan Gutierrez Dallas
Unit B Professional Liability, Manager Randy Thornhill Dallas
Claims Administration (Operations), Assistant Director (Acting) Stephen Crawford Dallas
Customer Service and Records Research A, Manager Patricia Deaton and Frank Montanez Dallas
Claims B, Manager Debra Foster Dallas
Claims C, Manager Cathy Davis Dallas
Receivership Administration and Strategic Operations, Assistant Director Andrew Stirling Dallas
Contract B, Manager Sherri Brokaw Dallas
Contract C, Manager Dale Leslie Dallas
Receivership Oversight, Manager William Starnes Dallas
Strategic Operations Jeannie Flood and Tyler Cavaness Dallas
* Physically located in the New York Regional Office, 350 Fifth Avenue, New York, NY 10118-0110
** Physically located in the Kansas City Regional Office, 1100 Walnut Street, Suite 2100, Kansas City, MO 64106

Director Doreen R. Eberley MB-5036
Assistant to the Director Katrice L. Yokley MB-5020
Secretary to the Director Leslie Peck MB-5031C
National Director, MDIs and CDFI Betty Rudolph MB-5050
Supervisory Examinations
Senior Deputy Director, Supervisory Examinations James C. Watkins MB-5044
Risk Management Examinations Branch, Associate Director Patricia A. Colohan F-4076
Risk Management Section I, Chief Larisa Collado F-4054
Risk Management Section II, Chief (Acting) George Parkerson F-4080
Risk Analysis Section, Chief Charles W. Collier F-4030
Large Bank Supervision Branch I, Associate Director Pete D. Hirsch MB-5084
Exam Support Section I, Chief Louis Bervid III MB-5112
Exam Support Section II, Chief Christine Rivera MB-5094
Exam Support Section III, Chief Ryan Sheller *
Horizontal Risk Management Section, Chief Alisha Riemenschneider **
Policy
Deputy Director Vacant
Emerging Issues Section, Chief Camille Schmidt NYA-5062
Risk Management Policy Branch, Associate Director Rae-Ann Miller MB-5098
Accounting and Securities Disclosure Section, Chief Shannon Beattie MB-5074
Policy and Program Development Section, Chief Thomas F. Lyons MB-5102
Capital Markets Branch, Associate Director Bobby Bean NYA-8070
Capital Policy Section, Chief Benedetto Bosco NYA-8054
Examination Support Section, Chief Suzanne L. Clair NYA-8006
Capital Markets Strategies, Chief (Acting) Andrew Carayiannis NYA-8072
Operations
Deputy Director John Vogel MB-5032
Associate Director, Training and Communication Lisa K. Roy MB-5028
Internal Control and Review Section, Assitant Director (Acting) Marc Bond F-4004
Strategic Planning, Budget and Reporting Branch, Associate Director (Acting) Ben Vaughn MB-5000
Technology Services Branch, Associate Director Anthony Perry F-4010
Business Analysis and Decision Support Section, Chief Toni Y. Wong F-4006
Administrative Management Section, Chief Vacant
Financial Management and Reporting Section, Cheif (Acting) Vacant
IT Security and Support, Chief Terrie Templemon CH-11028
Operational Risk
Deputy Director Martin Henning NYA-8032
IT Supervision Branch, Associate Director William H. Henley, Jr. NYA-8036
Information Technology Policy Section, Chief Vacant
IT Supervision Section, Chief Donald Saxinger NYA-8030
Anti-Money Laundering and Cyber Fraud Branch, Associate Director Lisa D. Arquette NYA-5034
Cyber Fraud and Financial Crimes Section, Chief Michael B. Benardo NYA-5056
Anti-Money Laundering Section, Chief Debra L. Novak NYA-5070
* Physically located at 1601 NW Express Way, Oklahoma City, OK 73118
** Physically located at 4280 Sergeant Road, Sioux City, IA 51106
Robert Connors, Dennis Gallagher, and Robert Adipietro are now under the new division, CISR.

Office of the General Counsel
General Counsel Nicholas Podsiadly MB-3034
Executive Assistant Gina Stuart MB-3046
Special Assistant Vacant
Senior Counsel Andrea Toliver MB-3050
Senior Special Counsel Chris Ledoux F-2042
Resolution and Receivership Branch
Deputy General Counsel Andrew Karp MB-3050
Program Assistant Vacant
Complex Financial Institutions Section, Assistant General Counsel David N. Wall F-2076
Receivership Section, Assistant General Counsel R. Penfield Starke VS-E-7138
Supervision and Legislation Branch
Deputy General Counsel James Anderson MB-3044
Counsel (Special Assistant) Debra Decker MB-3026
Secretary Stephanie Downing MB-3049a
Legislation, Regulations, and Bank Activities Section, Assistant General Counsel Ruth Amberg MB-3134
Legislation, Regulations, and Bank Activities Section, Assistant General Counsel Ashby Hilsman MB-3030
Consumer Section, Assistant General Counsel (Acting) Michael W. Briggs MB-3024
Enforcement Section, Assistant General Counsel (Acting) Andrea Winkler MB-3084
Open Bank Regional Affairs Section, Assistant General Counsel (Acting) Marguerite Sagatelian F-2084
Corporate Operations Branch
Senior Deputy General Counsel Harrel M. Pettway MB-3042
Counsel (Special Assistant) Karlyn Hunter VS-D-6052
Secretary Barbara Green MB-3035b
Labor and Employment and Administration Section, Assistant General Counsel Jeff Rosenblum VS-D-6134
Administration Unit Susan Marone VS-D-6088
Corporate and Legal Operations Section, Assistant General Counsel Scott Christensen VS-D8074
Executive Secretary Section, Assistant General Counsel Robert E. Feldman F-1058
Ethics and Alternative Dispute Resolution Unit Barbara Mullen-Roth VS-D-8034
Litigation Branch
Deputy General Counsel Floyd I. Robinson VS-D-7138
Special Assistant Mary E. (Lucy) Banks VS-D-7142
Management Analyst Yetta Royal VS-D-7045
Secretary Debra Hendricks VS-D-7145a
Professional Liability and Financial Crimes Section, Assistant General Counsel Melanie Coates VS-B-7048
General Litigation Section, Assistant General Counsel Colleen J. Boles VS-D-7016
Dallas Regional Office, Regional Counsel Victoria Dancy RO-DAL-15002

Director Amy C. Thompson MB-7090
Deputy Director David Barr MB-7084
Administrative Officer Towanna Chapman MB-6080

Director Andy Jiminez MB-6076
Deputy Director Chris Jorgenson MB-6082
Legislative Attorney/Advisor Kathleen Brueger MB-6070
Legislative Attorney/Advisor Amber Beck MB-6063
Legislative Attorney/Advisor Ike Jones MB-6078
Legislative Advisor Steve Primrose MB-6064
Legislative Advisor Peggy Kuhn MB-6074
Administrative Officer Towanna Chapman MB-6080
Legislative Information Assistant Fay Napper MB-6073B
Information Assistant Ternisha Littlejohn MB-6073A
Congressional Correspondence Unit, Congressional Information Specialist Kathy Zeidler MB-6072
Congressional Information Specialist Sally Wood MB-6074
Congressional Information Specialist Janice Butler MB-6067

Director (Acting) Nikita Pearson VS-E-2104
Special Assistant to the Director Tracie D. Lee VS-E-2010
Affirmative Employment, Diversity and Inclusion Branch
Branch Chief Anthony Pagano VS-E-2070
Equal Opportunity Compliance and Training Branch
Branch Chief Michael Moran VS-E-2068
Business and Diversity Inclusion Branch
Branch Chief Claire Lam VS-E-2098

Ombudsman Anthony Lowe VS-E-2022
Secretary Priscilla Lee VS-E-2023A
Administrative Officer Matthew Blanchard VS-E-2046
Associate Ombudsman Amy Brown VS-E-2048

Director and Chief Learning Officer Suzannah Susser VS-A-3094
Special Assistant Beth Wiggins VS-A-3092
Senior Advisor to the CLO Segundo Pereira VS-A-3062
Educational Support Services
Assistant Director Gloria Paris VS-A-3070
Deputy Director
Deputy Director Steve Cooper VS-A-3026
Chief, Corporate Learning Program Kim Perkins VS-B-6096
Chief, Course Design and Development Peter Neville VS-A-3030
Chief, Examiner Learning Program Dr. Hudson Jackson VS-A-3034
Associate Chief Learning Officer, Dallas Learning Center Jennifer Dice DAL-20-100

Inspector General Jay Lerner VS-E-9070
Principal Deputy Inspector General Gale Stallworth Stone VS-E-9060
Deputy Inspector General Tyler Smith VS-D-9040
Administrative Support Specialist Teresa Hummel VS-D-9002
Office of Counsel
General Counsel Michael T. McCarthy VS-E-9042
Office of Information Technology
Director of Information Technology Hassen Sheikh VS-E-9096
Office of Management
Assistant Inspector General for Management Debra L. Schweikert VS-E-9032
Director of Human Resources Helen Springirth VS-E-9106
Office of Program Audits and Evaluations
Assistant Inspector General Terry L. Gibson VS-E-8040
Audits and Evaluations Manager Mary Carmichael VS-E-8066
Audits and Evaluations Manager Lisa Conner ENG-37050
Audits and Evaluations Manager Robert Fry VS-E-9120
Audits and Evaluations Manager Luke Itnyre VS-E-8080
Office of Information Technology Audits and Cyber
Assistant Inspector General Mark F. Mulholland VS-E-8040
IT Audits Manager Laura Benton VS-E-8086
IT Audits Manager Joseph Nelson VS-E-8104
Office of Investigations
Assistant Inspector General for Investigations Matthew T. Alessandrino V VS-D-9080
Deputy Assistant Inspector General for Investigations Francis L. Mace VS-D-9072
Criminal Research Specialist Kea Parker VS-D-9081
Electronic Crimes/Special Agent-In-Charge Quenton Sallows VS-D-9089
Chicago Region/Special Agent-In-Charge John Crawford N1715
Kansas City Region/Special Agent-In-Charge Justin Bundy 2153
New York Region/Special Agent-In-Charge Patricia Tarasca 12007
Atlanta Region/Special Agent-In-Charge Kyle Myles 706
Dallas Region/Special Agent-In-Charge Laurie L. Younger ENG-37004
San Francisco Region/Special Agent-In-Charge Wade V. Walters 922